Ashampoo Backup Pro 25

Med Ashampoo Backup Pro 25 kan du lätt säkerhetskopiera dina foton till en extern hårddisk eller molnet. Som prenumerant på Bonnier Digital FOTO får du en fullversion av programmet här.

Det är viktigt att säkerhetskopiera foton, videor och andra filer man har på datorn. Med Ashampoo Backup Pro 25 kan du enkelt definiera s.k. planer där du anger vilka mappar du vill säkerhetskopiera och var de ska lagras. En plan behöver bara skapas en gång, och sedan uppdaterar den med nya filer när du startar en säkerhetskopiering.

Vi har ingått ett samarbete med den tyska firman Ashampoo för att erbjuda prenumeranterna på Bonnier Digital FOTO en fullständig version av programmet. Du behöver bara registrera dig hos Ashampoo när du installerar programmet.

Så får du din fullversion

Ladda ner Windows-programmet genom att klicka på Ladda ner på denna sida. Installera programmet. Under installationen ska du ange en licenskod. Klicka då på Hämta gratis aktiveringskod. Nu kommer du till Ashampoos webbplats, där du anger din e-postadress. Observera att du därmed också ger Ashampoo tillstånd att skicka nyhetsbrev till dig. Följ instruktionerna. Om du redan har ett Ashampoo-konto kan du använda det.

Om du skapar ett nytt konto får du nu e-post från Ashampoo där du ombeds bekräfta att du skapar ett konto. Slutligen visas din licenskod, som du kan kopiera till programmet.

Bonnier Digital FOTO erbjuder inte support för användning av programmet.

Hämta din fil från Fördelszonen

Allt innehåll i Fördelszonen har testats med säkerhetsprogram. Vi rekommenderar dock att du alltid har ett uppdaterat antivirusprogram installerat på din dator. Bonnier Digital FOTO kan inte göras ansvarigt för oförutsedda händelser eller dataförluster som följer av en installation eller användning av det innehåll som du hämtar från Fördelszonen eller från externa webbplatser som vi länkar till. För att hämta det valda innehållet måste du godkänna ovanstående villkor.